Rust in een Groesbeeks weiland

‘Ik zie het helemaal aan je,’ zegt de kunstenares, ‘Je straalt het uit! Gelukzaligheid en plezier!’

Ik sta met haar midden in een weiland naast het Vredesmuseum in Groesbeek. De zon schijnt op het prachtige heuvelachtige landschap. Verderop zitten de organisatoren van de ColorField Experience toe te kijken hoe wij als kunstenaars binnen een dag een kunstwerk maken.

Ik had net aangegeven dat ik het zo tof vind om deel te nemen aan het project wat ruim 300 kunstenaars de kans biedt om in de buitenlucht een werk te maken en te exposeren voor maanden. ‘Ik had er ook echt zin in!’ zei ik. En ik nam er ook de tijd voor.

Tussen de middag soep eten met kunstenaars en vrijwilligers en daarna weer goed aan de slag. Tussendoor komen er bezoekers die over je schouder meekijken naar hoe je aan het creëren bent en soms vragen stellen.

‘Wat is je bedoeling met dit werk?’ vroeg een bezoeker. Ik leg uit: ‘Het thema van het project is vrede of vrijheid. Toen ik vroeg aan mijn zoon wat voor hem vrijheid betekent, zei hij ‘rust’. Dat vond ik een fijn antwoord. Dat ga ik maken. En rust? Die merk ik op in een natuurgebied nabij Den Bosch, waar het oude riet in de wind verhalen vertelt maar bij windstil weer juist oorverdovend stil is.’

Een andere bezoeker beaamde dat rust zeker in het werk zit. ‘Doordat alles één kleur is, is er veel meer ruimte voor de details. Hoe het borduurwerk van een lap stof contrasteert met de ruwe structuur van een andere stof. Prachtig!’

En zo straalde ik als de zon die dag.

Kom kijken naar het werk in het weiland naast het Vredesmuseum in Groesbeek! Check de site van het project en geniet van de prachtige omgeving.

Www.colorfieldperformance.nl

www.marcelrus.com

Andere blogs